Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna seara. Ma confrunt cu urmatoarea problema. Am 6 executari silite pe salariu. Cum trebuiesc redistribuite sumele la cei 6 . Multumesc.
In oriceconditii nu iti poate oprii mai mult de 1/2 din salariu ....
Asta stie angajatorul si eu zic sa lasati lucrurile asa ca e in avantajul dumneavoastra
Sunt nenumarate situatii in care debitorii au avut surpriza neplacuta sa se trezeasca cu conturile golite. Nu scrie in frunte "cont de salariu". Si executorii nu sunt mereu corecti. Daca aveti argumente va rog sa le expuneti.

DenisRif a scris:

In oriceconditii nu iti poate oprii mai mult de 1/2 din salariu ....
Asta stie angajatorul si eu zic sa lasati lucrurile asa ca e in avantajul dumneavoastra