avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna seara. Ma confrunt cu urmatoarea problema. Am 6 executari silite pe salariu. Cum trebuiesc redistribuite sumele la cei 6 . Multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In oriceconditii nu iti poate oprii mai mult de 1/2 din salariu ....
Asta stie angajatorul si eu zic sa lasati lucrurile asa ca e in avantajul dumneavoastra
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunt nenumarate situatii in care debitorii au avut surpriza neplacuta sa se trezeasca cu conturile golite. Nu scrie in frunte "cont de salariu". Si executorii nu sunt mereu corecti. Daca aveti argumente va rog sa le expuneti.

DenisRif a scris:

In oriceconditii nu iti poate oprii mai mult de 1/2 din salariu ....
Asta stie angajatorul si eu zic sa lasati lucrurile asa ca e in avantajul dumneavoastra

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata pensie alimentara - poprire mara2017 mara2017 Buna ziua. Am o hotarare judecatoreasca definitiva in care scrie ca tatal copilului trebuie sa plateasca 25% din venituri + diferenta de bani de la momentul ... (vezi toată discuția)
Procent maxim din venit edmond11 edmond11 Buna ziua, In urma procesului de majorare a pensiei alimentare, mi s-a stabilit procentul de 25%. Aceasta majorare de pensie trebuie platita de la data ... (vezi toată discuția)
Credite yoona yoona Cine vrea sa ma ajute? Am primit la servici o proprire de la o banca unde am un credit de 6.212,00 lei ,pt care nu am reusit sa mai platesc rata din august ... (vezi toată discuția)