Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plafonarea CFP la nivelul lunii decembrie 2018 cf.OUG ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plafonarea CFP la nivelul lunii decembrie 2018 cf.OUG 114/2018

Conform art.15 din L153/2017 CFP este o majorare a salariului de baza cu 10%.Fiind o majorare salariala considerati ca intra sub incidenta art234 alin.2 din OUG 114/2018 si anume ar trebui plafonat la nivelul lunii decembrie sau sa fie calculat aplicand 10% la salariu baza de la 1,01,2019???
Nu trebuie plafonat la nivelul lunii decembrie, in opinia mea.