Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Puncte suplimentare !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Puncte suplimentare !

Buna ziua ,
Cum se socotesc punctele suplimentare pentru grupe ,in afara de celalalte anuale:
- grupa I ,1an.si 11 luni
- grupa II ,16 ani ! Multumesc frumos .
Pentru 1 punct realizat pe luna si an, calculul este urmatorul:
1,91666x50%=0,95833 puncte suplimentare
16x25%=4 puncte suplimentare
Indraznesc sa va mai intreb ,astea aproape 5 puncte suplimentare se adauga la cele 44 de puncte adunate in 31 ani.Multumesc frumos !
codrutz2007, utilizator
Se adauga la total puncte ce se vor raporta la stagiul complet pentru determinarea punctajului mediu anual.
Multumesc frumos!
Bună seara, dar la spor de noapte de 23 ani ,si alte sporuri cum ar fi :de tura,periculozitate etc, aș avea puncte suplimentare ! Va multumesc !