avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Puncte suplimentare !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Puncte suplimentare !

Buna ziua ,
Cum se socotesc punctele suplimentare pentru grupe ,in afara de celalalte anuale:
- grupa I ,1an.si 11 luni
- grupa II ,16 ani ! Multumesc frumos .
Cel mai recent răspuns: codrutz2007 , utilizator 18:23, 4 Februarie 2019
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru 1 punct realizat pe luna si an, calculul este urmatorul:
1,91666x50%=0,95833 puncte suplimentare
16x25%=4 puncte suplimentare
Indraznesc sa va mai intreb ,astea aproape 5 puncte suplimentare se adauga la cele 44 de puncte adunate in 31 ani.Multumesc frumos !
Ultima modificare: Duminică, 3 Februarie 2019
codrutz2007, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se adauga la total puncte ce se vor raporta la stagiul complet pentru determinarea punctajului mediu anual.
Multumesc frumos!
Bună seara, dar la spor de noapte de 23 ani ,si alte sporuri cum ar fi :de tura,periculozitate etc, aș avea puncte suplimentare ! Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Calcul spor de vechime conform art. 165 alin. (3) din legea nr. 263/2010, punctaje pentru grupe de munca eagle_free eagle_free Buna ziua. as dori sa stiu cateva date despre calculul sporului de vechime pe art. 165 alin. (3) din LG 263/2010 in cazul unui pensionar care reconstituie ... (vezi toată discuția)
Spor vechime 1974-1987 lorelayold76 lorelayold76 Va rog sa ma ajutati sa gasesc procentele ce se aplicau in acea perioada pentru sporul de vechime pentru a putea intocmi o adeverinta cu sporurile in vederea ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata getazan getazan Am verifcat graficul (grila )de calcul a pensiei si am constatat erori ex.la 3 luni spor de vechime 12 in loc de 15sau o aeverinta eliberata de o unitate la ... (vezi toată discuția)