avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Puncte suplimentare !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Puncte suplimentare !

Buna ziua ,
Cum se socotesc punctele suplimentare pentru grupe ,in afara de celalalte anuale:
- grupa I ,1an.si 11 luni
- grupa II ,16 ani ! Multumesc frumos .
Cel mai recent răspuns: codrutz2007 , utilizator 18:23, 4 Februarie 2019
La salariu de baza inseamna fara sporuri fara nimic ,ok
Ultima modificare: Luni, 4 Februarie 2019
codrutz2007, utilizator
Am de socotit nu gluma .Va multumesc frumos !
Procentele se aplica la salariul de baza luna de luna.,Va rog imi spuneti sau imi da-ti un exemplul cum trebuie sa fac ,nu inteleg ce adun sau sa scad ori înmulțesc ,Mulțumesc frumos, si asa ati facut prea mult !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul spor de vechime conform art. 165 alin. (3) din legea nr. 263/2010, punctaje pentru grupe de munca eagle_free eagle_free Buna ziua. as dori sa stiu cateva date despre calculul sporului de vechime pe art. 165 alin. (3) din LG 263/2010 in cazul unui pensionar care reconstituie ... (vezi toată discuția)
Spor vechime 1974-1987 lorelayold76 lorelayold76 Va rog sa ma ajutati sa gasesc procentele ce se aplicau in acea perioada pentru sporul de vechime pentru a putea intocmi o adeverinta cu sporurile in vederea ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata getazan getazan Am verifcat graficul (grila )de calcul a pensiei si am constatat erori ex.la 3 luni spor de vechime 12 in loc de 15sau o aeverinta eliberata de o unitate la ... (vezi toată discuția)