Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Am fost prins băut la volan
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Am fost prins băut la volan

Buna ziua ma numesc Andrei .. si am fost prins băut la volan cu 83.in aierul expirat.. si am avariat 2 masina pot risca închisoarea ... is la prima abatere ... de acest gen..... nu am mai avut niciun punct luat ... va multumesc astept si io un raspuns
Vi s-a deschis dosar penal si se va face o cercetare. Nu avem de unde sti ce va decide procurorul.
Sigur este ca veti plati repararea masinilor avariate Chiar daca masinile sunt asigurate RCA, firma de asigurari se va indrepta impotriva dvs. pentru recuperarea banilor.
Valoarea in sange o sa fie undeva la dublul valorii din aerul expirat.
Ati avut si accident auto, va puteți astepta sa fiti trimis in judecata si condamnat.
Ce valori aveti la probele de sange?
De principiu, la prima abatere, riscati o pedeapsa cu suspendare.
Ce valori aveti la probele de sange?
De principiu, la prima abatere, riscati o pedeapsa cu suspendare.
Trebuie să aveți mare grijă sa nu ajungeti dupa gratii.
Este bine ca nu aveti alte abateri în trafic si ar fi fost si mai bine sa fi avut avocat la audiere.