avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Am fost prins băut la volan
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Am fost prins băut la volan

Buna ziua ma numesc Andrei .. si am fost prins băut la volan cu 83.in aierul expirat.. si am avariat 2 masina pot risca închisoarea ... is la prima abatere ... de acest gen..... nu am mai avut niciun punct luat ... va multumesc astept si io un raspuns
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:45, 3 Februarie 2019
Vi s-a deschis dosar penal si se va face o cercetare. Nu avem de unde sti ce va decide procurorul.
Sigur este ca veti plati repararea masinilor avariate Chiar daca masinile sunt asigurate RCA, firma de asigurari se va indrepta impotriva dvs. pentru recuperarea banilor.
Valoarea in sange o sa fie undeva la dublul valorii din aerul expirat.
Ati avut si accident auto, va puteți astepta sa fiti trimis in judecata si condamnat.
Ce valori aveti la probele de sange?
De principiu, la prima abatere, riscati o pedeapsa cu suspendare.
Ce valori aveti la probele de sange?
De principiu, la prima abatere, riscati o pedeapsa cu suspendare.
Trebuie să aveți mare grijă sa nu ajungeti dupa gratii.
Este bine ca nu aveti alte abateri în trafic si ar fi fost si mai bine sa fi avut avocat la audiere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prins baut la volan Ionut47sam Ionut47sam Buna seara, am si eu o problema am facut un accident cu masina ,doar cu avarii Find baut mi-a fost retinut permisul de conducere la fiola mi-a esit 88 in ... (vezi toată discuția)
Am condus fiind sub influenta alcoolului soferu84 soferu84 buna ,si eu ca altii daca am ajuns sa va cer un sfat inseamna ca am calcat stramb,ce a fost a fost,nu e cazul de pareri de rau sau de condamnari verbale...asa ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pentru alcool la volan(1,09 mg/l alcool pur în aerul expirat). la ce mă pot aștepta? nimenialtu29 nimenialtu29 M-am urcat baut la volan si am condus fara abateri de la regimul rutier. Dar da, eram baut, nu am constientizat ceea ce fac, fapt pe care il regret acum ... (vezi toată discuția)