Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare

Buna seara am o intrebare unde pot verifica vechimea totala in munca.Va multumesc
Nicio institutie nu va poate oferi o astfel de informatie ... vechimea in munca se calculeaza pe baza inscrierilor efectuate in carnetul de munca (pana la 31.12.2010 , inclusiv) si a adeverintelor de vechime (perioada de dupa 01.01.2011 si anterioara acestei date daca nu s-a intocmit carnet de munca)

Incepand cu 01.04.2001 ,puteti solicita de la Casa de Pensii un certificat de stagiu de cotizare ... acolo puteti verifica numai stagiul cumulat de la acea data si pana in prezent ...