Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Salon infrumusetare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Salon infrumusetare

Buna ziua
O prietena doreste sa isi deschida o firma pentru salonul ei de infrumusetare deoarece va primi un ajutor nerambursabil.
E obligatoriu ca la achizitionarea de materiale (gen ceara, spirt, rujuri, farduri etc) sa fie facute NIR-uri? Sau ar putea sa mearga direct pe 601?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri! O zi frumoasa!
Achizitia se face numai cu factura, apoi la primirea produselor se face nir iar apoi se dau in consum si se trec pe cheltuieli.
george-neagu, moderator