Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cnair dat in judecata pentru despagubire
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cnair dat in judecata pentru despagubire

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva va rog cu un exemplu de formular pentru a da in judecata CNAIR ul pentru despagubire..? Acum 3 zile am dat printr-o groapa si mi-a taiat janta, cauciucul si directie distrusa.. Am sunat la CNAIR si mi-au zis sa ii chem in instanta pentru despagubire.. dar trebuie sa formulez cererea de judecata si daca se poate sa ma ajutati cu un exemplu de formular, v-as fi recunoscator.. Eventual va platesc formularul!

Multumesc anticipat
Nu exista formular, cautati si dvs. pe internet model de cerere de chemare in judecata si o adaptati la situatia dvs.
O intemeiati pe art. 1349 Noul Cod Civil