avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical

Daca Ccc termin la data de 06.02 2019 si demisia de la fostul loc de munca o am cu data de 04.02.2019, si reanceperea activitatii intr- o alta companie o am incepand cu data de 06.02.2019, imi poate afecta concediu medical care il voi avea peste 2 luni? mentionez ca sunt insarcinata.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:16, 5 Februarie 2019
Nu va afecteaza concediul medical ... va trebui sa duceti noului angajator adeverinta de la AJPIS cu valoarea indemnizatiei pentru CCCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suprapunere ccc1 -ccc2. Vasi123 Vasi123 Bună, ma puteți ajuta cu o informație, Cunosc faptul ca pentru a beneficia de ccc este nevoie de a fi lucrat 12 luni în ultimele 24luni anterior nașterii ... (vezi toată discuția)
Intrare in concediu crestere copil, dupa somaj silviacorniencu silviacorniencu buna ziua, ma aflu in urmatoarea situatie: beneficiez de somaj pana in 27. sept .2014, avand ca data probabila de nastere a celui de-al doilea copil, ... (vezi toată discuția)
Concediu de creștere a copilului Monikmituk Monikmituk Buna ziua sunt in concediul de crestere a copilului pe 28.05.2019 face 2 ani .sunt însărcinată și ar trebui sa nasc prin august . Mentionez tatăl nu ... (vezi toată discuția)