Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical

Daca Ccc termin la data de 06.02 2019 si demisia de la fostul loc de munca o am cu data de 04.02.2019, si reanceperea activitatii intr- o alta companie o am incepand cu data de 06.02.2019, imi poate afecta concediu medical care il voi avea peste 2 luni? mentionez ca sunt insarcinata.
Nu va afecteaza concediul medical ... va trebui sa duceti noului angajator adeverinta de la AJPIS cu valoarea indemnizatiei pentru CCCC.