avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA de plata stabilita suplimentar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA de plata stabilita suplimentar

Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti cum se inregistreaza in contabilitate TVA de plata stabilit suplimentar in urma unui control, pentru o perioada din anul 2016, si daca suma respectiva se introduce in decontul de TVA?
Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Monografie raport inspectie fiscala viorel_georgescu53 viorel_georgescu53 in urma inspectiei fiscale rezulta tva stabilit suplimentar in suma de 3442 lei (aferent anului 2009).am inregistrat 117=4423, dar nu-mi da decontul la 30 ... (vezi toată discuția)
Tva refuzat la rambursare anansc83 anansc83 Buna seara, in urma unui control pentru rambursare TVA s-au constatat urmatoarele: suma ceruta la rambursare (44241)= 150.000 tva suplimentar = 500, ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit, stabilit suplimentar NNorbert NNorbert Buna ziua, Va rog frumos sa-mi spuneti cum se inregistreaza in contabilitate Impozitul pe profit stabilit suplimentar in urma unui control, pentru perioada ... (vezi toată discuția)