Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ma incadrez pentru indemnizatie cc?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ma incadrez pentru indemnizatie cc?

Buna ziua. in vara anului 2018 am absolvit facultatea si mentionez ca in anul univeristar 2017-2018 am luat bursa sociala. Din decembrie sunt angajata si am aflat recent ca sunt insarcinata . Oare ma incadrez sa iau indemnizatie cc, avand in vedere faptul ca voi naste in septembrie iar pana atunci voi avea doar 9 luni cu carte de munca, dar inainte am fost studenta si am luat bursa. Din cate stiu bursa e incadrata ca fiind venit salarial. Multumesc anticipat
Facultatea a fost la zi ?
Da, a fost la zi !

In speta, consider ca veti beneficia de indemnizatia pentru CCC.