avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ma incadrez pentru indemnizatie cc?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ma incadrez pentru indemnizatie cc?

Buna ziua. in vara anului 2018 am absolvit facultatea si mentionez ca in anul univeristar 2017-2018 am luat bursa sociala. Din decembrie sunt angajata si am aflat recent ca sunt insarcinata . Oare ma incadrez sa iau indemnizatie cc, avand in vedere faptul ca voi naste in septembrie iar pana atunci voi avea doar 9 luni cu carte de munca, dar inainte am fost studenta si am luat bursa. Din cate stiu bursa e incadrata ca fiind venit salarial. Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:20, 13 Februarie 2019
Facultatea a fost la zi ?
Da, a fost la zi !

In speta, consider ca veti beneficia de indemnizatia pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil Alli01 Alli01 Buna ziua. in vara anului 2018 am absolvit facultatea si mentionez ca in anul univeristar 2017-2018 am luat bursa sociala. Din decembrie sunt angajata si am ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie ccc Georgiursadan Georgiursadan Am fost studenta la zi din 2012 pana in 2017 septembrie 30.In 9 octombrie 2017 m-am angajat cu 8 ore iar acum sunt insarcinata in 3 luni urmeaza sa nasc in ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere a copilului andreea123223 andreea123223 Buna ziua. Sunt angajata din data de 15 oct 2018 , in luna iulie,august ,septembrie nu am avut nici un status,dar inainte eram studenta la zi la facultate timp ... (vezi toată discuția)