Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... venituri jocuri de noroc ajuta la indemnizatie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

venituri jocuri de noroc ajuta la indemnizatie crestere copil?

Buna ziua. Anul anterior sotia a avut venituri individuale din jocuri de noroc. Din ce stiu i se opresc 1% la orice retragere pana in 66.750 lei (mentionez ca nu a avut peste), iar ce trece peste se opreste impozit mai mare. Intrebarea principala este: Daca depun dosarul pentru indemnizatie copil, aceste venituri se iau in calcul pentru indemnizatia crestere copil ? Multumesc anticipat
Buna ziua,
Eu spun ca nu.
Vedeti OUG 111/2010, cu modificarile si completarile ulterioare, in special art. 2 si 3
[ link extern ]
Acele nu se iau in calcul pentru indemnizatia crestere copil ....