Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ACORD PLATA CO NEEFECTUAT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ACORD PLATA CO NEEFECTUAT

Este legala incheierea unui acord intre angajat si angajator pentru stabilirea remunerarii concediului de odihna neefectuat la sfarsitul fiecarui an? Actul aditional astfel semnat trebuie inregistrat la ITM?
Acel act - daca s-ar incheia - nu se inregistreaza la ITM, iar compensarea in bani a CO neefectuat este posibila numai in cazul incetarii c.i.m.