avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act adițional la Contractul. de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act adițional la Contractul. de Munca

Buna ziua.
Va rog să mă ajutați cu un răspuns la următoarea problema.
In cazul in care nu sunt de acord și refuz semnarea unui act adițional la contractul de munca,care prevede noile modificări salariale începând cu anul in curs. Ce mi se poate întâmpla sau ce măsuri poate lua angajatorul?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:21, 7 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1. Veti ramane cu salariul vechi, daca nu semnati actul aditional .

2. Probabil vor incerca sa va determine sa va dati demisia , punand presiune pe activitatea dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reducere salariala ContSters264293 ContSters264293 Buna ziua, Am fost anuntata de reducerea salariala si inteleg ca voi primi un anunt in scris care ma va informa de noua pozitie (retrogradare) si reducere ... (vezi toată discuția)
Reducere de salarii in toata firma !este legal ? dar nu datorita abaterilor disciplinare quantumrevers quantumrevers Buna ziua va adresez cu uirmatoarea problema : lucrez circa de 4 ani in cadrul aceleasi companii pe piata de retail si descopar cu mahnire ca suntem foarte ... (vezi toată discuția)
Trecere de la doua schimburi la trei schimburi zsorox zsorox Am si eu o problema. Lucrez la o firma in doua schimburi ( 06:00 - 14:00 si 14:00 - 22:00 ). Firma vrea sa treaca la un program in trei schimburi. Eu nu ... (vezi toată discuția)