Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act adițional la Contractul. de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act adițional la Contractul. de Munca

Buna ziua.
Va rog să mă ajutați cu un răspuns la următoarea problema.
In cazul in care nu sunt de acord și refuz semnarea unui act adițional la contractul de munca,care prevede noile modificări salariale începând cu anul in curs. Ce mi se poate întâmpla sau ce măsuri poate lua angajatorul?
1. Veti ramane cu salariul vechi, daca nu semnati actul aditional .

2. Probabil vor incerca sa va determine sa va dati demisia , punand presiune pe activitatea dvs.