Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Revenire
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Revenire

Mama a lucrat 7 ani 8 luni si 13 zile neintrerupt in grupa II.Conform legii 263/2010 ma asteptam ca sa se poata pensiona mai devreme cu 3 luni de zile.Nu asa era normal daca se aplica legea 263/2010?
Vi s-a raspuns:
Nu indeplineste conditia de stagiu complet pentru a beneficia de o reducere cu 1 an a varstei standard.
Limita de varsta cand va implini varsta standard din anexa nr.5.