Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro Vrei sa primesti zilnic newslettterul Avocatnet.ro?
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

Vrei sa primesti zilnic newslettterul Avocatnet.ro?

Constant, unii abonati ai newsletterului gratuit produs de Avocatnet.ro ne semnaleaza faptul ca se intampla sa primeasca cu intarziere newsletterul, sa il primeasca in folderele bulk / spam sau sa nu il primeasca deloc.

Iata cateva sfaturi pentru cei care vor sa primeasca zilnic newsletterul nostru fara probleme in casuta lor de email de la Yahoo.

1. Asigura-te ca te-ai abonat cu adresa corecta la newsletterul Avocatnet.ro.
2. Adauga adresa de email newsletter@avocatnet.ro in Address Book-ul contului tau de email de la Yahoo. De regula, poti face asta prin apasarea pe link-ul "Add to contacts", aflat in partea superioara a fiecarui email, imediat dupa campul "from".
3. In ultima vreme, am constatat ca varianta cea mai simpla de a primi newsletterul constant in inbox este sa creezi un filtru special pentru emailurile care vin de la Avocatnet.ro. Prin acest filtru, Yahoo va fi instiintat de faptul ca doresti ca toate emailurile venite de la @avocatnet.ro trebuie sa fie livrate la timp si direct in Inbox-ul mailului tau.

Pentru a crea un filtru, click pe link-ul de mai jos imediat dupa ce te-ai logat in contul tau de Yahoo Mail.
[ link extern ]

Multumim pentru increderea pe care ne-o acordati. =D>

PS
Pentru ce care nu stiu cum se pot abona la Newsletterul Avocatnet.ro (daca s-au dezabonat intre timp sau daca nu s-au abonat niciodata), nu e nevoie decat:
1. sa te inregistrezi gratuit in Avocatnet.ro si sa confirmi abonarea la newsletter (ca sa devii abonat, trebuie sa iti activezi contul, adica sa urmezi instructiunile pe care le primesti pe parcursul inregistrarii).
2. daca esti deja inregistrat si te-ai dezabonat, sa accesezi Contul tau / Email stiri - Alerte forum, unde poti bifa newsletterul la care doresti sa te intregistrezi.
Alin Popescu, administrator
Buna ziua,
cum trebuie procedat pentru a-mi modifica user name-ul din ct_ in alt user name?
de unde se poate face aceasta modificare:? o face administratorul site-ului sau o pot schimba din setari? am incercat dar nu a mers :(( merci frumos pt raspuns.
:stunned:

si as mai dori sa stiu cum ma pot abona din nou la newsletterul www.avocatnet.ro daca adresa mea de email e cu totul alta decat un domeniu de yahoo.com?
multumesc pt informatii.
Va puteti abona la newsletter cu orice fel de cont de email. Nu este nevoie decat sa accesati pagina de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/con...

si sa bifati tipul de newsletter pe care doriti sa il primiti.

O seara placuta.
Apropos de statusul lui Alin Popescu cu cei 175.000 vizitatori unici de saptamana trecuta.
... incepe sa ma sperie un pic, dar in acelasi timp sa ma responsabilizeze asupra raspunsurilor date in forum. Multi oameni imi cunosc ID-ul si ma gandesc ca este o responsabilitate foarte mare fata de cei in nevoie care au trebuinta de vreun sfat, dar si fata de propria imagine, mai ales daca de-a lungul timpului ti-ai facut din propriul ID un mic brand... Nu-i asa?
elga50 a scris:

Apropos de statusul lui Alin Popescu cu cei 175.000 vizitatori unici de saptamana trecuta.
... incepe sa ma sperie un pic, dar in acelasi timp sa ma responsabilizeze asupra raspunsurilor date in forum. Multi oameni imi cunosc ID-ul si ma gandesc ca este o responsabilitate foarte mare fata de cei in nevoie care au trebuinta de vreun sfat, dar si fata de propria imagine, mai ales daca de-a lungul timpului ti-ai facut din propriul ID un mic brand... Nu-i asa?

asta denota ca noi, in calitate de consultanti trebuie sa fim foarte atenti la ce raspundem.. si da.. ID-ul devine brand in timp daca ajunge sa te cunoasca o comunitate mare pentru serviciile oferite