Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare cod caen principal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare cod caen principal

Buna ziua,

Codul CAEN aferent activitatii principale de activitate din certificatul de inregistrare fiscala, mai trebuie autorizat?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Depinde de activitate, exista activitati reglementate pt care aveti nevoie de autorizatii de functionare din partea mai multor autoritati.
este vorba despre codul 4791 - Comerţul cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet
multumesc

Demos a scris:

Depinde de activitate, exista activitati reglementate pt care aveti nevoie de autorizatii de functionare din partea mai multor autoritati.

La ORC pe declaratia tip