Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent insertie

Bună ziua. M-am întors în câmpul muncii anul trecut în luna iunie la un job nou după concediu crestere copil și beneficiez de stimulent insertie. Acum urmează sa îmi dau demisia, pentru ca angajatorul nu ma mai poate plăti. Întrebarea mea este mai beneficiez de acel stimulent de insertie dacă nu mai realizez venituri impozabile? Sau în cât timp se suspenda dreptul de a primi stimulent după ce închei socotelile la locul de munca?
Nu veti mai beneficia de stimulentul de insertie dacă nu mai realizati venituri impozabile.