Forum Discuţii juridice Executare silită Intrebare
Discuție deschisă în Executare silită

Intrebare

Buna seara am o intrebare mai pot fi executat silit ptr un credit nebancar luat in anul 2013,anul trecut am primit o instiintare de executare silit din partea unui executor judecatoresc, este legal?
Daca este titlu executoriu va poate executa.
Daca s-a prescris ati putea scapa de datorie.
Mergeti cu actele la avocat pentru a se vedea exact situatia.
Doar contractele de credit încheiate cu bancile sunt titluri executorii, nu și contractele de împrumut încheiate cu unitățile nonbancare!
Dar poate s-a pronunțat o hotărâre ceva, mergeți cu actele la avocat să aflați și dacă a intervenit prescripția sau a fost întreruptă.