Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocația
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocația

Bună ziua,am depus dosarul de alocatie bebelușul s-a născut în august, și în noiembrie am depus actele de indemnizație și am zis sa fac amândouă dosare indemnizația am primit-o dar alocația mi-a fost respins dosarul pe motiv că îmi trebuie un transfer de la București unde am avut domiciliul anterior eu depunerea dosarului l-am făcut la Giurgiu unde am noul domiciliu.Am trimis mail la București și acolo îmi spune că figurez cu cnp la AJPIS Giurgiu numai înțeleg nimic ce trebuie sa fac sa depun din nou dosarul?
Andreiaeveline, utilizator
Daca aveti raspunsul celor de la Bucuresti, atunci atasati-l la dosarul pentru alocatie si mergeti sa-l depuneti din nou.