Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie inchidere intrep. indv.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie inchidere intrep. indv.

Buna ziua,

As avea si eu cateva intrebari.
1. Daca inchid o ii ce declaratii trebuie depuse ?
2. Am observat ca in declaratia unica, apare doar estimativ pt 2019, daca eu inchid complez estimativul ? Sau mai trebuie alta declaratie ?

Va multumesc frumos
george-neagu, moderator
Veti depune doar prin internet pe spatiul privat virtual acum pana pe 15 martie 2019 declaratia unica pentru inchiderea anului 2018 si estimatul lui 2019. Ulterior, dupa ce va luati de la registrul comertului actul de radiere, atunci mai depueti odata declaratia unica in care completati doar partea pentru 2019 cu ce ati realizat ca venituri si cheltuieli efective in aceste luni si cu data de inchidere.