Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar daune auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar daune auto

Buna seara, astăzi am fost tamponat din spate. Am făcut amiabilă iar după care am fost la centrul de daune al celui care m-a lovit [EDITAT] sa facem restul de hârtii. Acolo mi-sa spus că doar in baza unei programări se poate face asta. Am sunat, și am fost programat abia pe 15 martie. Nu exista o perioada maxima legală? Totuși, îmi pare prea mult o lună până la constatarea daunelor și după alt timp până la reparații.
Ioan Ciobanu, Expert judiciar
Datorita volumului mare de constatari ati fost programat abia pe data de 15 martie.