Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Colaborare PFA cu o firma + imputernicire pe pers. ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Colaborare PFA cu o firma + imputernicire pe pers. fizica de la aceeasi firma

Buna ziua,
Detin un PFA pentru care am contracte de prestare servicii consultanta in IT cu 2 firme diferite. Una dintre aceste firme mi-a propus o imputernicire pe persoana fizica pentru a-i ajuta cu diferite documente la autoritatile statului, ei neavand reprezentant in orasul meu si dorind sa deschida un birou ca sediu secundar (deci ar fi vorba de primarie, registrul comertului, etc)
Intrebarea mea este daca nu voi incalca vreo lege avand colaborare PFA + imputernicire pers. fizica cu aceeasi firma? Ei m-au asigurat ca nu e o problema dar nu as vrea sa fiu incadrat la "activitate dependenta" din cauza unei imputerniciri :)

Va multumesc,
Mihai
george-neagu, moderator