Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Imobile curti si constructii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Imobile curti si constructii

Buna ziua,

In calitate de PJ am achizitionat de la PF cu contract V-C un imobil in valoare totala de 200.000 lei . Acesta este compus din teren si cladire . ( nu este specificat in contract cat reprezinta terenul si cat reprezinta cladirea ) Cladirea nu prezenta interes , am demolat-o . Ce inregistrari se fac in contabilitate ? multumesc
george-neagu, moderator