Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pot afla ce luni nu au fost plătite la întreținere?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pot afla ce luni nu au fost plătite la întreținere?

Buna ziua. Pot afla de la asociația de proprietari (respectiv de la casiera ) in ce luni nu a fost plătită intretinerea in decursul unui an? Mulțumesc
Solicitati o fisa de apartament in care veti gasi toate datoriile si platile facute in contul apartamentului, prin banca, numerar, cu cardul la POS, online etc
cereti o fisa desfasuratoare a obligatiilor si stingerea lor prin plata cotelor lunare
Conform disp l nr 196/2018 proprietari are dreptul sa solicite presedintelui de asociatie sa ie fie puse la dispozitie date sau documente contra cost
Presedintele de asociatie are obligatia legala sa raspunda in termne de 10 zile