avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1985 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pot afla ce luni nu au fost plătite la întreținere?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pot afla ce luni nu au fost plătite la întreținere?

Buna ziua. Pot afla de la asociația de proprietari (respectiv de la casiera ) in ce luni nu a fost plătită intretinerea in decursul unui an? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 01:10, 22 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Solicitati o fisa de apartament in care veti gasi toate datoriile si platile facute in contul apartamentului, prin banca, numerar, cu cardul la POS, online etc
cereti o fisa desfasuratoare a obligatiilor si stingerea lor prin plata cotelor lunare
Conform disp l nr 196/2018 proprietari are dreptul sa solicite presedintelui de asociatie sa ie fie puse la dispozitie date sau documente contra cost
Presedintele de asociatie are obligatia legala sa raspunda in termne de 10 zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administratie Raileanu Eugenia Maria Raileanu Eugenia Maria Eu ca Presedinte de bloc cu 66 apartamente intreb, Pot sa administrez blocul cu ce ar trebui facut, Mentionez ca nu intocmesc listele de intretinere le ... (vezi toată discuția)
Refuzul președintelui de a-mi prezenta proiectul de anvelopare ... BEN46 BEN46 Refuzul președintelui de a-mi prezenta proiectul de anvelopare a blocului ? (vezi toată discuția)
Ce pot face daca administratorul refuză să comunice contul iban al asociației de proprietari? snacorbu snacorbu Deși Legea 196/2018 stipulează faptul că proprietarilor ar trebui să li se aduca la cunoștință contul IBAN al asociației de proprietari, prin ... (vezi toată discuția)