avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ce sa fac? fereastră spre terenul meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ce sa fac? fereastră spre terenul meu

Buna dimineata.Sunt plecata din tara ,vecina mea care are casa pe hotar cu spatele spre curtea mea a hotarat sa si sparga zidul si sa si puna fereasta fix spre curtea mea.In conditiile in care stia ca nu sunt de acord cu acest lucru.Intrebarea mea este urmatoarea;Ce pasi trebuie sa fac pentru a impiedica acest lucru ?Vreau sa mentionez ca nu am facut inca succesiune dupa parinti si nici nu pot inca sa mi permit acest lucru deocamdata
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Februarie 2019
voichita4075, utilizator

Alte discuții în legătură

Problema geam la spatele casei vecinului prin care se uita in curtea mea SunSetter SunSetter Buna ziua, Problema mea e urmatoarea : vecinul din fata casei face cateva modificari imobilului si vrea sa puna si un geam la baie, geam care da fix in ... (vezi toată discuția)
Distanta minima legala intre hotar si peretele casei cristian_64 cristian_64 Vreau sa construiesc o casa si datorita topometriei terenului (un clin intre doua strazi) trebuie sa ma apropii cat de mult pot cu constructia noua de hotarul ... (vezi toată discuția)