Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA 5% a doua locuinta
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA 5% a doua locuinta

Buna ziua!
Am auzit la tv in luna ianuarie o stire privitoare la reducerea TVA -ului de la 19% la 5 % pentru achizitionarea celei de-a doua locuinte.
As dori sa stiu daca legea modificata privind TVA de 5 % pentru a doua locuinta a fost implementata deja si produce efecte .
M-ati ajuta mult daca mi-ati putea recomanda un portal unde pot monitoriza statusul acestei legi.
Va multumesc frumos!