Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Banca

Am rata la banca si am depasit termenul am discutat si la Bucuresti la sucursala Raiffeisen au zis ca este in lucru de atunci si pe mine si sotul ne tot ameninta la telefon nu stim ce sa facem , cat au dreptul legal la poprire din salariu?
Normal 1/3 daca exista o singura executare.
Nu e indicat sa ajungeti la executare., Incercati sa mai platiti
Multumesc pt. raspuns asa au spus si ei dar mie frica sa nu imi blocheze tot salariul fiindca am cardul la ei!
Va fi blocat contul curent și cardul. Cardul nu-l veți mai putea folosi, va deveni inactiv, iar diferența de bani după poprire o veți putea ridica numai de la ghișeul băncii.

Va fi foarte neplăcut și stresant, evitați să ajungeți la executare silită, în plus veți plăti și cheltuielile de executare.
Dapix, utilizator