Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Vanzare flori produse de mine
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Vanzare flori produse de mine

Buna ziua,
Am nevoie de un sfat.....
Am o florarie(inteprindere individuala) si 60% din flori le cumpar de la diverse depozite.....cele 40% as vrea sa le produc eu.
De ce acte am nevoie sa pot vinde florile produse la mine in gospodarie.
Va multumesc
george-neagu, moderator
Sa va adaugati daca nu il aveti si codul caen 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
Aceasta clasa include cultura celorlalte plante neperene:
-flori
-productia de flori de taiat si boboci de flori
-culturi pentru seminte de flori
O sa va interesati daca va vor trebui si autorizatii.
Veti realiza lunar un raport de productie.