avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Vanzare flori produse de mine
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Vanzare flori produse de mine

Buna ziua,
Am nevoie de un sfat.....
Am o florarie(inteprindere individuala) si 60% din flori le cumpar de la diverse depozite.....cele 40% as vrea sa le produc eu.
De ce acte am nevoie sa pot vinde florile produse la mine in gospodarie.
Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 25 Februarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:03, 25 Februarie 2019
Sa va adaugati daca nu il aveti si codul caen 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
Aceasta clasa include cultura celorlalte plante neperene:
-flori
-productia de flori de taiat si boboci de flori
-culturi pentru seminte de flori
O sa va interesati daca va vor trebui si autorizatii.
Veti realiza lunar un raport de productie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen florarie in 2020? 0721845167 0721845167 Buna seara, pentru a deschide o florarie in 2020 ce coduri caen recomandati? As vrea sa deschid o florarie dar sa vand si vinuri.. aranjamente ! Si sa ... (vezi toată discuția)
Functionari publici japan19 japan19 Buna ziua, Sunt angajat intr-o institutie care are ca obiect de activitate următoarele activităţi codificate: - Diviziunea 72-Cercetare dezvoltare, ... (vezi toată discuția)
Caen din nou stanceni stanceni Buna ziua! Lamuriti-ma si pe mine va rog cum e cu noul cod CAEN...mai precis daca imi puteti spune ce a devenit vechiul 5248 si 1598. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)