Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transport la domiciliu dupa prestarea orelor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transport la domiciliu dupa prestarea orelor suplimentare

Buna seara as dori sa aflu daca angajatorul are obigatia de a asigura transportul angajatului la domiciliu daca acesta presteaza ore suplimentare si are domiciliul in afara localitatii unde îsi desfsoara activitatea multumesc.
Angajatorul nu are obigatia de a asigura transportul angajatului la domiciliu chiar daca acesta presteaza ore suplimentare , decat in situatia in care asa ceva este mentionat in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern.