Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere online bilant contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere online bilant contabil

Intrebari:
a) este adevarat ca de anul acesta bilantul (pt un ONG, in cazul meu) se mai poate depune doar online?
b) imi trebuie o semnatura electronica de la ANAF si, daca da, in baza caror acte se obtine?
c) credeti ca e preferabil sa imputernicesc contabilul sa semneze bilantul electronic pt mine?
Multumesc!
Faceti contabilului imputernicire notariala.Mai departe stie el ce are de facut
Contabilul e in orasul in care ONG-ul are sediu social. Eu sunt in alt oras. Mi-a sugerat, daca tot se depune electronic, sa gasesc un alt contabil din orasul meu, pt ca nu mai depindem de o anumita agentie ANAF.