avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere online bilant contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere online bilant contabil

Intrebari:
a) este adevarat ca de anul acesta bilantul (pt un ONG, in cazul meu) se mai poate depune doar online?
b) imi trebuie o semnatura electronica de la ANAF si, daca da, in baza caror acte se obtine?
c) credeti ca e preferabil sa imputernicesc contabilul sa semneze bilantul electronic pt mine?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Panciu , utilizator 19:52, 26 Februarie 2019
Faceti contabilului imputernicire notariala.Mai departe stie el ce are de facut
Contabilul e in orasul in care ONG-ul are sediu social. Eu sunt in alt oras. Mi-a sugerat, daca tot se depune electronic, sa gasesc un alt contabil din orasul meu, pt ca nu mai depindem de o anumita agentie ANAF.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratiile care se depun la fisc pot fii depuse de administrator? Fl0r3ntina Fl0r3ntina buna ziua, am infiintat o firma sunt asociat unic si administrator, nu am fff multe facturi in medie 20-30 de facturi pe luna, domeniu de activitate ... (vezi toată discuția)
Evidenta contabila km km Sunt economist, am un SRL (comert) la care am tinut eu contabilitatea 15 ani, dar in ultimii 10 ani am apelat la serviciile unor contabili, deoarece nu mai ... (vezi toată discuția)
Bilant, doar online? bandi2 bandi2 buna. eu am avut un magazin,si am suspendat activitatea de 1 an. contabila imi depunea bilantul pe 0. inteleg ca din iunie,nu se mai poate depune decat online, ... (vezi toată discuția)