avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1136 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masina proprietar din Germania
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masina proprietar din Germania

Buna ziua! Tatăl meu este cetățean german si a decedat în Germania. Cum a fost posibil sa aduca soția lui mașina în România?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 26 Februarie 2019
k666, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:54, 27 Februarie 2019
Pe roti sau pe platforma. Cel mai probabil, pe roti , nu a avut nevoie de acte speciale, doar de cele ale masinii.. certificat, asigurare..
Ultima modificare: Miercuri, 27 Februarie 2019
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, unchiul meu cetatean german a decedat, mașina lui ... camelia70 camelia70 Buna ziua, unchiul meu cetatean german a decedat, mașina lui inmatriculata in Romania a ramas in Germania. Putem aduce masina in Romania pe roti sau pe ... (vezi toată discuția)
Acte auto masina import germania SANTIER SANTIER Buna ziua! Doresc sa cumpar un auto din Germania, insa care e adus in Romania (pe platforma sau pe roti). Ma intereseaza ce acte trebuie sa imi dea ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina deja inmatriculata in germania Ivico Ivico Buna ziua, am cumparat o masina din germania, i-am facut inmatricularea, asigurare pe 1 luna acolo si am venit cu ea pe roti in Romania. Aici m-am programat ... (vezi toată discuția)