Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... TOP FACTORING
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

TOP FACTORING

Buna ziua.In anul 2016 am solicitat inchiderea unui abonament in reteaua Orange deoarece expira perioada contracruala. In 2018 am primit un sms cum ca Orange a cesionat dosarul meu catre Top Factoring. Mentionez ca numarul de telefon il folosesc in continuare dar pe o cartela Prepay..mentionez ca nu am primit nici macar un sms de la Orange ca sa fiu informata ca as mai avea ceva de plata. Multumesc!
Orange a cesionat creanta dvs catre recuperatorii de creante . Verificati toate facturile si platile anterioare ceionarii createi si faceti dovada ca nu mai aveti nimic de plata. In caz contrar, firma de recuperare va introduce actiune la instanta pentru recuperarea sumelor. Daca stiti ca nu aveati datorii atunci nu veti avea probleme. Cei de la Top Factoring v-au contactat de atunci?
DRAGANLAW, utilizator
Puteti formula contestatie. Oricum, daca se va ajunge la instanta, trebuie vazut cand au fost declarate scadent sumele. Si calculat termenul de prescriptie. Important este sa nu achitati niciun leu din suma solicitata pana nu va lamuriti cu exactitate.