avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Risc maternal

Buna ziua, sunt insarcinata in 4 saptamani si nu stiu daca o sa mi se adauge la cele 120 de zilei calendaristice din concediu de risc maternal concedile de pe alte coduri cum ar fi :01 (boala obisnuita) sau 09(ingrijire copil) si cum se cumuleaza concediu medical pe ultimele12 luni sau pe anul in curs? Eu am vreo 30 de zile in ultimele 12 luni repectiv 20 pe cod 09 si 10 cod 01. Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 27 Februarie 2019
Elyza Eli, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu medical cod 09 adina ivan adina ivan buna ziua. am si eu o problema si sper ca primesc cateva raspunsuri. cate zile de concediu medical cod 09 (pt crestere copil) pot lua de la medicul de ... (vezi toată discuția)
concediu medical vali cracana vali cracana Cu cat la suta se plateste certificatul medical cu codul 321 si 325 (vezi toată discuția)
Concediu risc maternal cciprians cciprians Buna ziua, Am avut acum 6 luni o sarcina gemelara obtinuta prin inseminare pierduta la 22 de saptamani. Pe toata perioada aceasta am stat acasa in concediu ... (vezi toată discuția)