Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Fise SSM si SU
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Fise SSM si SU

Buna ziua,
Imi poate spune cineva cum se pastreaza propriu-zis in locatie fisele de SSM si SU? Am inteles ca se aplica amenzi daca nu sunt pastrate corespunzator, dar unii spun ca se pastreaza in dosare de carton, altii ca se gauresc si se pun in bibliorafturi, altii le tin in folii de plastic. Nu am gasit nicio informatie in acest sens.
Va multumesc!
Buna dimineata.
Le puteti păstra cum doriti numai ca trebuiesc ferite de umezeala, de fapt de orice le ar putea deteriorat si nu s.ar mai vedea ce scrie in ele. Ceva in genul la o carte buna la care ti si nu vrei sa se deteriorează ( ferită de umezeala, foc, mucava, etc.)
Si langa ele sa aveti ultima fisa de aptitudine completata de medicul de medicina muncii pentru fiecare angajat.
Mai puteti pastra cel putin si ultimul test de verificare a cunostintelor SSM/PSI-SU sustinut si trecut* de angajat.