avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin

Revin cu o alta intrebare, multumesc. Nepoata mea este nascuta in Liban, cu cetatenie romana.Cum poate intra in posesia C.I.?
Cel mai recent răspuns: liviacodru , utilizator 14:17, 3 Martie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eliberare acte de identitate in urma stabilirii resedintei pentru cetatenii romani cu domiciliul in strainatate
[ link extern ] /
Avem o locuinta de 64mp, locuim 3 persoane, o putem lua in spatiu pe nepoata noastra?
Daca da, ce presupune aceasta?
Multumesc!

Cornel Vasile a scris:

Eliberare acte de identitate in urma stabilirii resedintei pentru cetatenii romani cu domiciliul in strainatate
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fiul meu are 21 de ani si vrea sa obtina carte de identitate ... d2011 d2011 Fiul meu are 21 de ani si vrea sa obtina carte de identitate si domiciliul in Romania. Ce trebuie sa faca pentru a obtine prima carte de identitate considerand ... (vezi toată discuția)
Obtinere rezidenta in romania Ardelean Iulia Ardelean Iulia Buna ziua, am o prietena nascuta in Romania, de la varsta de 6 ani a locuit timp de 50 ani in Israel, acum doreste sa se intoarca in Romania. Are dubla ... (vezi toată discuția)
Angajare doar cu pasaportul alexandu823 alexandu823 Buna ziua, Un cetatean moldovean care a obtinut cetatenia romana si si-a facut pasaport cu domiciliul in strainatate, se poate angaja legal doar cu pasaportul ... (vezi toată discuția)