Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate în concubinaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate în concubinaj

Buna!
Am si eu o intrebare;stau in concubinaj de 10 iar acum vrem sa construim o casa,bineînțeles ca va fi pe numele lui.In caz de despartire,eu ce drepturi am ?
Ok,multumesc!cu asta m-am lamurit!
Dar daca noi ne casatorim dupa ce el are proprietatea,in caz de deces,ce se va intampla cu casa,el neavand copiii
O veti mosteni dvs in calitate de sotie supravietuitoare, impreuna cu fratii lui si cu socrii.