Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca fals?!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca fals?!

In urma cererii unui revisal, am descoperit ca la o firma am fost inregistrata cu 2h de muncă, in conditiile in care pe contractul semnat de mine erau trecute 8h. Ce pot face ? Unde e greseala?
Acel angajator mai exista ?
Da,ca si persoana fizica, dar a modificat numele firmei.
Aceeasi pers fizica a facut mai multe firme..una dupa alta , trei la numar. Contractul meu de munca a fost trecut de la una la alta. La primul contract am semnat pe 8h, dar am descoperit azi , la itm ca am fost pe 2h . Are acelasi adiministrator toate firmele
Mergeti la angajator si solicitati explicatii ...in caz contrar, sesizati ITM-ul/ANAF-ul.