Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecini mizerabili
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecini mizerabili

Buna ziua. Locuiesc la bloc, iar vecinii mei , in apartamentul de langa mine, detin 5 caini, foarte murdari, o parte par a fi bolnavi. De la ei, din locuinta lor, vine un miros greu de descris, de parca ar fi murit ceva in casa aia. Pe etajul meu miroase infernal. Bineinteles ca nu ai cu cine vorbi... Asociatia de proprietari a fost informata, le-a atras atentia de mai multe ori, fara rezultat. Ce masuri legale as putea sa iau, unde as putea face o sesizare, ce pasi ma sfatuiti sa urmez. Va multumesc anticipat.
Codrinvld, utilizator
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica locala
A mai procedat cineva asa, sesizand DSP-ul? Si a mai rezolvat si problema?
Este unica autoritate competenta sa constate si sa aplice sanctiuni in cazurile in care sunt incalcate dispozitiile referitoare la santatea publica ,or in speta dv afirmati
vecinii mei , in apartamentul de langa mine, detin 5 caini, foarte murdari, vine un miros greu de descris,
,respectiv reprezinta factor de risc
Multumesc pentru raspuns.