Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Aflare persoana
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Aflare persoana

Buna seara!revin si eu cu intrebare !Cum as putea depista legal o persoana care se ascunde dupa un ID fals pe facebook?persoana care aduce injurii si multe alte amenințări si acuze?va multumesc anticipat?
In cadrul unui proces civil ati putea obtine aceasta informatie dar problema este ca nu puteti da in judecata persoana daca nu o identificati.

Ati putea chema in judecata persoana care administreaza site-ul respectiv pentru a obtine aceasta informatie sau sa depuneti o sesizare la acea persoana.

Avocat Claudiu Lascoschi
Baroul București
nici un forum care tine la GDPR nu va divulga decat daca i-o cere parchetul. in civil, va prefera sa nu se prezinte sau sa plateasca amenda.iar aici e vorba de FB, cu care unele tari negociaza.