Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA/II
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA/II

Buna ziua! As vrea sa prestez servicii muzicale la nunti mai exact ca solist vocal, si acet lucru vreu sa o fac legal. Sunt in dilema, nu stiu ce sa aleg PFA/II, care e diferenta intre ele? Care e mai avantajos?Multumesc
Un pfa cu codul caen 9001 activitati de interpretare artistica (spectacole) Aceasta clasa include: -activitati ale artistilor individuali cum ar fi actori, dansatori, muzicieni, recitatori sau crainici. Optati pentru impozitarea pe norma de venit, norma stabilita anual de catre cei de la finante anual la nivelul fiecarui judet pentru fiecare cod caen.