Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Necesitate autorizație montare usa garaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Necesitate autorizație montare usa garaj

Este nevoie de autorizație de la primărie pentru închiderea unui garaj,proprietate personala, cu usa automatizate sectionala?
Garajul este situat la subsolul unui bloc rezidențial, avand deja trei pereti construiți din proiect.
În concluzie daca trebuie autorizație pentru montarea usii.
Multumesc
Daca nu umblati la structura de rezistenta a garajului nu este nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie.
Cel mai probabil se va umbla la peretii existenti si la buiandrugul de la partea neinchisa pentru a se putea monta usa respectiva, motiv pentru care aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata. In baza proiectului solicitati autorizatie de ctie. de la primarie.