Forum Discuţii juridice Executare silită Indemnizatie de cresterea copilului executata
Discuție deschisă în Executare silită

Indemnizatie de cresterea copilului executata

Buna ziua. Am o intrebare. Sotia are o poprire pe cont iar azi cand a intrat indemnizatia de cresterea copilului a fost blocata toata suma. E normal sa blocheze executorul toata suma? Mersi!
Executorul a blocat contul bancar, și blocând contul, nu se mai poate folosi cardul pentru a scoate bani de la ATM. Cardul este și el blocat.

Notificați Executorul despre sursa și destinația banilor, iar apoi indemnizația o veți putea scoate cu buletinul de la casieria băncii.
Dapix, utilizator
Sunați la banca unde ii este soției virata indemnizația si spuneti ca venitul este din indemnizația copilului si va deblocheza contul, sa scoateti toată suma....asa va trebui să facă lunar cand primește indemnizația atata timp cat contul este blocat pt poprire.
Seara buna!