Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ca daune morale 205,206 pot cere...?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ca daune morale 205,206 pot cere...?

Sa declare intr-un ziar ca x, y, z, isi cer scuze fata de mine pentru insultele si calomniile aduse? S-a mai facut asa ceva? Ce ziare ar putea publica aceasta rubricuta, monitorul Oficial?
Se practica prin dreptul la replica.
Nu poate fi implicat MOf
Nu cred ca se aplica daca este vorba de: DECIZIA nr.114 din 14 octombrie 2002
privind dreptul la replică şi rectificare. Insulta si calomnia nu a fost prin mass-media. Inteleg in acest sens ca scuzele se vor adresa public doar in publicul unde a fost emisa calomnia?