Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare

am facut un antrecontract de vanzare cumparare a unei case si teren.
Proprietarul a murit inaite de face contractul.Ce obligatii am acuma?
Acest casa si teren era in fata justitiei pentru a rezilia un contact de intretinere.Acuma asteptam sentinta.
Am cumparat pentru ca propriatarul nu putea platii bani pe care cerea paratul-deoarece a investit ceva in casa si a cerut contravaloarea.
AnteContractul era facut in fata unei avocat.
Veti continua cu mostenitorii defunctului proprietar.