Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre demisia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre demisia

Dacă eu sunt in preaviz de 20 de zile si am îndeplinit orice cerință .dupa ce mi sa terminat preavizul angajatorul este obligat să facă lichidarea totală?
Legea prevede ca salariul se plateste la data stabilita in contractul individual de munca, in contractul colectiv de munca aplicabil sau in regulamentul intern, dupa caz.

Legea nu face distinctie in ceea ce priveste plata salariului in cazul incetarii raportului de munca...prin urmare, angajatorul este indreptatit sa va plateasca drepturile salariale aferente pana la data incetarii c.i.m. la data stabilita in c.i.m. pentru plata salariului.