Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ce autorizatii trebuie sa obtin in momentul in care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ce autorizatii trebuie sa obtin in momentul in care doresc sa fac modificari in apartament

am cumparat un apt cu 2 camere semidecomandate si doresc sa fac unele modificari in acesta cum ar fi;sa mut bucataria in balcon sa daram niste pereti .Ce avize trebuie sa obtin si de unde pt a fi in legalitate
la biroul de urbanis de la primarie, ei trebuie sa aiba desenul imobilului si vor vedea daca peretii pe care doriti dvs sa ii scoateti vor afecta sau nu structura cladirii....ei dau si autorizatiile
Certificat de urbanism si autorizatie de modificare/consolidare - mergeti la primarie si solicitati planul cadastral al imoblilului.
de la gaze si apa canal nu trebuie sa-i anunt