Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce se intampla daca nu ma prezint la tribunal in caz ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce se intampla daca nu ma prezint la tribunal in caz de parat si sunt cercetat penal si nu am nici avocat?

Buna vreau sa ma ajute cineva daca cumva stie ce se intampla daca nu ma prezint la tribunal sunt cercetat penal pentru neglijenta in serviciu si nu stiu cand va incepe procesul si eu vreau sa plec in strainatate si nu vreau sa ma trezesc ca,cand ajung acolo sa trebuiasca sa ma si intorc la proces...avocat nu am angajat
Dacă va angajați avocat care sa va poata coordona procesul puteti pleca.
Solutii se gasesc de avocați...
O sa va treziti probabil cu o condamnare si cand o sa doriti sa mai faceti ceva o sa fie prea târziu.Va jucați cu focul.....
In prima faza o sa va aduca cu Mandat de Aducere pus in executare de politie...!!
In niciun caz nu o sa va dea condamnare din prima.
In cel mai rau caz cand va preventati la prima infatisare solicitati termen pentru a va pune avocat sau solicitati sa va fie pus unul din oficiu
Da, daca nu se apelează la avocat se emite mandat de aducere.
Si daca va sustrageri riscati o pedeapsă cu executare.Nu este sigur fiind vorba de neglijență în serviciu dar exista acest risc.
Depinde si ce prejudiciu exista.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
100 de milioane vechi

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, daca nu se apelează la avocat se emite mandat de aducere.
Si daca va sustrageri riscati o pedeapsă cu executare.Nu este sigur fiind vorba de neglijență în serviciu dar exista acest risc.
Depinde si ce prejudiciu exista.