avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Pagubit FNI - probleme cu executor judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

Pagubit FNI - probleme cu executor judecatoresc

Buna ziua,

Sunt un investitor FNI. Am castigat procesul FNI si am apelat la un executor judecatoresc pentru a recupera banii. Raspunsul a fost ca AVAS-ul a returnat executorului onorariul, dar nu si banii pagubitilor. Am incercat sa iau legatura executorul prin telefon si scrisoare, dar nu am putut sa il contactez.
1. Cum pot verifica daca executorul a primit toti banii?
2. Cum ma sfatuiti sa procedez?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Executare silita ciobi2016 ciobi2016 Buna ziua, Am facut parte dintre investitorii FNI care au intentat proces si au castigat. Deoarece AAAS fostul AVAS nu a executat de buna-voie ... (vezi toată discuția)
Executare silita avas ContSters134265 ContSters134265 Instanta a dispus obligarea AVAS la plata despagubirilor catre investitorii FNI conform prevederilor Sentintei Civile nr. 13732/17 decembrie 2004, astfel ... (vezi toată discuția)
Intoarcere executare silita avas contra pagubit fni marinacociorva marinacociorva Fiind un pagubit FNI,in anul 2008 am apelat la un executor judecatoresc si a executat silit AVAS-ul .Intre timp am tot primit citatii in dosarul nr ... (vezi toată discuția)