Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot anula contracte Orange abusive?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot anula contracte Orange abusive?

Am un prieten care este abonat Orange De 10 ani. Platea abonament 400 lei lunar. Pe 5 februarie 2019 a fost la Orange Shop in supermarket Auchan Satu Mare sa se intereseaza De un abonament. Nu a semnat NIMIC si s-a trezit cu 4 noi abonnamente in valoarea De 800 lei. Adica infractoare de la Orange Shop pe nume Laura i-a dublat fara mila abonamentul !!!Cum si-a permis ?!?!
Vreau sa ii dau Bani sa deschida proces pentru anularea abonamentelor. Cine trebuie dat in judecata ? Companie Orange sau infractoarea De la Orange care i-a facut abusive 4 abonnamente noi ?
AdrianBOA, utilizator
Prima data solicitati contractele respective de la firma si adresati.va ANPC daca nu gasiti o rezolvare amiabilă.
Sau discutati cu un avocat si sa faca dumnealui demersurile in numele prietenului dvs., contra unui onorariu stabilit de comun acord